Pół miliona zł w Kościerzynie na aktywizację osób bezrobotnych

Dziennikarz , 15 września 2022

Klëka Radia Kaszëbë 15.09.2022,6:55

W powiecie kościerskim dodatkowo zaktywizują stu bezrobotnych. Powiatowy Urząd Pracy pozyskał na ten cel pół mln zł z rezerwy Funduszu Pracy.

To pieniądze m.in. na staże, prace interwencyjne oraz zatrudnianie na refundowanych stanowiskach pracy. Można także przyjść z pomysłem na biznes i otrzymać do 23. tys zł na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Jest też pula na szkolenia. – Tu są dwie ścieżki – mówi dyrektor PUP w Kościerzynie Seweryn Jereczek – to szkolenia indywidualne i grupowe. – Z pomocy mogą skorzystać osoby bezrobotne, które są w naszej ewidencji – dodaje dyrektor kościerskiego pośredniaka. Do dyspozycji poszukujących pracy i pracodawców są też jeszcze fundusze pozyskane wcześniej z różnych źródeł.

W Kościerzynie szczególnie  zachęcają do składania wniosków dotyczących refundacji stanowisk pracy. W sumie w tym roku na aktywizację osób bezrobotnych tamtejszy pośredniak rozdysponuje około 10. mln zł.Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist