Policja zapowiada koniec pobłażliwości dla nieprzestrzegających obostrzeń

Dziennikarz , 3 sierpnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 03.08.2020 10:55

Policjanci z powiatu kościerskiego będą sięgać po bloczki mandatowe – tam gdzie nie pomagają pouczenia o przestrzeganiu obostrzeń związanych z pandemią.

Podobnie jak mundurowi w całym regionie prowadzą wzmożone działania na rzecz walki z koronawirusem. Kontrolowane jest przede wszystkim zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie odstępu publicznego.

– Policjantów będzie można częściej spotkać w miejscach atrakcyjnych turystycznie, ale też sklepach czy autobusach – mówi rzecznik prasowy kościerskiej policji Piotr Kwidziński.

Policja przypomina, że nadal obowiązuje nakaz utrzymania 1.5-metrowej odległości między pieszymi. W miejscach publicznych trzeba zasłaniać usta i nos. Dotyczy to nie urzędów, kin, teatrów, kościołów, restauracji i przychodni, ale też otwartych przestrzeni jeśli nie jesteśmy w stanie zachować dystansu społecznego. Z obowiązku tego zwolnione są jedynie osoby, które mają problemy z oddychaniem lub nie mogą zasłaniać ust i nosa z innych powodów zdrowotnych.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: