Policja zatrzymała 49 osób związanych ze sprawą wyłudzeń odszkodowań. Organizator procederu jest z powiatu wejherowskiego

Dziennikarz , 17 stycznia 2023

fot. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
Klëka Radia Kaszëbë, 17.01.2023, 14:55

8 lat więzienia grozi osobom, które wyłudzały odszkodowania od firm ubezpieczeniowych z polis AC i OC. W sprawie zatrzymano 49 osób, w tym organizatora procederu, 53-letniego mieszkańca powiatu wejherowskiego.

Mężczyzna co najmniej od 2014 roku wyszukiwał osoby, które godziły się fikcyjnie rejestrować luksusowe samochody. – Następnie pojazdy te wskazywano jako kradzione bądź uczestniczące w kolizjach, które w rzeczywistości nie miały miejsca – wyjaśnia rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Anna Banaszewska-Jaszczyk. W ten sposób wyłudzono łącznie 3 i pół mln zł. W sprawie postawiono już zarzuty.

Wobec 53-latka sąd zastosował tymczasowy areszt, wobec pozostałych 48. osób dozory policji, zakazy opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe. Zabezpieczone zostały również pieniądze oraz nieruchomości podejrzanych na kwotę 3 milionów złotych.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: