Polki o włos od medalu w żeglarskich Mistrzostwach Europy klasy 49erFX

Dziennikarz , 13 maja 2024

fot. PZŻ
Klëka Radia Kaszëbë 13.05.2024, 07:55

Polscy żeglarze potwierdzili dobrą dyspozycję przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi. Znaleźli się w czołówce na Mistrzostwach Europy we Francji

Najbliżej medalu były Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak. Zajęły czwarte miejsce w klasie 49erFX. Jak opisują, warunki zmieniały się od sztormowego wiatru na początku regat do leciutkiej bryzy w ostatnich dniach. W klasie 49erFX do czołówki na dobre dołączyły Gabriela Czapska i Hanna Rajchert. Zajęły szóste miejsce i to ich najlepszy wynik w seniorskich regatach rangi mistrzowskiej. W klasie 49er najlepsze polskie załogi zakończyły rywalizację na szóstym i siódmym miejscu. To odpowiednio: Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki oraz Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki. – Musimy popracować nad szybkością – ocenia Łukasz Przybytek.

Za dwa tygodnie polscy żeglarze rozpoczną przygotowania do igrzysk na olimpijskim akwenie w Marsylii. Polska ma zapewnioną kwalifikację w obu klasach, ale decyzja o imiennych nominacjach jeszcze nie zapadła.

fot. PZŻ
fot. PZŻ

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: