Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka rozpoczyna cykl konsultacji w powiecie puckim

Dziennikarz , 16 stycznia 2023

fot. Stowarzyszenie „Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka”
Klëka Radia Kaszëbë, 16.01.2023, 15:55

Spotkaniami we Władysławowie i Krokowej rozpocznie się jutro cykl konsultacji Północnokaszubskiej Lokalnej Grupy Rybackiej. Stawką są dziesiątki milionów złotych, a konkretnie plan na co należy je pozyskać.

Mowa o lokalnej strategii rozwoju obejmującej teren powiatu puckiego. To już trzeci taki dokument. Na realizację pierwszego PLGR pozyskała 69 mln zł i było to największe takie przedsięwzięcie w Europie. Teraz kończy się okres, w którym do podziału było ponad 35 mln zł. – finansach na najbliższe lata mogą w konsultacjach zdecydować mieszkańcy, organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy – mówi Daniel Lessnau z biura PLGR. Liczy na ich aktywny udział.

Z przeprowadzonych już badań ankietowych widać, że zmienia się postrzeganie potrzeb obszaru PLGR w oczach jego mieszkańców. Większy nacisk kładą na przykład na ekologię.

Zamiast bezrobotnych ankietowani woleliby wesprzeć osoby niepełnosprawne. Cykl konsultacji w powiecie puckim rozpocznie się jutro. Najpierw o 10.00 w Centrum Promocji i Edukacji MERK we Władysławowie, a o 13.00 w Urzędzie Gminy w Krokowej. W środę spotkanie odbędzie się w Kosakowie, a w następnym tygodniu w Helu, Jastarni i Pucku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: