Seniorzy mogą liczyć na pomoc wolontariuszy

Dziennikarz , 17 marca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 17.03.2020 09:55

W kryzysowej sytuacji na pomoc mogą liczyć także seniorzy – m.in. w gminach Kosakowo i Potęgowo. Chętni do pomagania organizują się też w serwisach społecznościowych.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa szczególnie uważać powinny na siebie osoby starsze oraz schorowane. Główny Inspektor Sanitarny zaleca, by nie wychodziły z domów, jeśli nie muszą. Pomocną dłoń w tej sytuacji wyciągają do seniorów młodzi mieszkańcy Pogórza w gminie Kosakowo, którzy chętnie zrobią dla nich zakupy. Lokalną akcję zapoczątkował sołecki radny Mateusz Szmidt. Dziś wolontariuszy jest pięciu i każdy odpowiada za inny rejon.

Mówił inicjator akcji Mateusz Szmidt. Kontakt do wolontariuszy podany jest na facebookowym profilu Sołectwo Pogórze. W gminie Potęgowo natomiast seniorzy mogą dzwonić do straży pożarnej – druhowie zrobią dla nich zakupy w sklepie czy aptece. Podobne grupy aktywizują się w całym województwie.

W serwisie społecznościowym Facebook powstała grupa Widzialna Ręka Trójmiasto, którą tworzy już prawie 8 tys. chętnych do pomocy. To tablica ogłoszeń, gdzie znaleźć można informacje m.in. o osobach poszukujących wsparcia czy akcjach szycia maseczek dla pracowników szpitali.

W ogólnopolską akcję internetową Widzialna Ręka włączyło się kilkadziesiąt tysięcy osób.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: