Pomogą niepełnosprawnym zaplanować karierę zawodową

Dziennikarz , 19 lutego 2020

Klëka Radia Kaszëbë 19.02.2020 09:55

Mają przygotować młode osoby z niepełnosprawnościami do wejścia na rynek pracy. W Kościerzynie ofertę dla nich przygotowano w Młodzieżowym Klubie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Klubowa świetlica została otwarta kilka dni temu. Oprócz porad specjalistów przewidziano wyjazdy do kina, teatru oraz lokalnych firm i samorządów. Uczestnicy zajęć dowiedzą się m.in. jak działa menedżer, jak organizuje się konferencję prasową, ale też jak zadbać o swój wizerunek.

– Chcemy też poznać zainteresowania ośmioklasistów i nieco starszych – mówi wicedyrektor kościerskiej placówki Izabela Dąbrowska.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kościerzynie chcą takim wsparciem objąć 40 osób. Połowa z nich to osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Zajęcia potrwają przez najbliższe dwa lata. Klub jest otwarty przez cztery dni w tygodniu – od poniedziałku do czwartku w godzinach 15.30 – 17.30.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: