Pomorska Rada Rolnictwa apeluje do rządu o ochronę polskiego rynku płodów rolnych

Dziennikarz , 24 kwietnia 2023

Klëka Radia Kaszëbë, 24.04.2023, 06:55

Sytuacja rolników jest dramatyczna – alarmuje Pomorska Rada Rolnictwa. Apeluje do rządu o ochronę polskiego rynku płodów rolnych w związku z importem surowców z Ukrainy.

Rada jest organem doradczym powołanym przez pomorskiego marszałka, skupiającym m.in. wszystkich przedstawicieli branżowych organizacji rolniczych z regionu. W stanowisku przyjętym podczas obrad w Pruszczu Gdańskim Rada domaga się kontroli ukraińskiego zboża i zniszczenia go, jeśli nie spełnia norm jakościowych. Wskazuje też, że pomorskie porty nie będą w stanie obsłużyć tranzytu płodów rolnych z Ukrainy. – Wyeksportowanie czterech milionów ton zboża do żniw jest nierealne – ocenia Andrzej Sobociński z Pomorskiej Rady Rolnictwa. Pomorska Rada Rolnictwa ponowiła też apel do rządu o wprowadzenie pilnej, realnej, adekwatnej i konkretnej pomocy dla polskich rolników. Temat, z udziałem przedstawicieli Rady, będzie dziś dyskutowany na sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Obrady rozpoczną się o 11:00, będą transmitowane na kanale Pomorskie.eu w serwisie YouTube.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: