Pomorski NFZ bierze udział w kampanii pod hasłem „Odwołuję, nie blokuję”

Dziennikarz , 13 lipca 2023

O nieblokowanie terminów apeluje Pomorski Narodowy Fundusz Zdrowia.

Apel jest skierowany do pacjentów, którzy nie mogą przyjść do lekarza w ustalonym terminie. Chodzi o to, by odwołali wizytę i umożliwili następnej osobie skorzystanie z konsultacji. Blokowanie terminów to duży problem, którego skala w dodatku rośnie. W tym roku do czerwca na Pomorzu do lekarza nie dotarło 37 tysięcy pacjentów. To o 5 tysięcy więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W tej niechlubnej statystyce przoduje ortopedia, gdzie nie odwołano 15 tysięcy wizyt oraz kardiologia z 12 tysiącami nieodwołanych rezerwacji. Po pięć tysięcy przypada zaś na endokrynologię i onkologię.

NFZ bierze udział w kampanii „Odwołuję, nie blokuję”. Chce edukować nie tylko pacjentów, ale też i placówki medyczne, dla usprawnienia ich wzajemnych kontaktów. Sam też powiadamia o zbliżającym się terminie wizyty u specjalisty. Dotyczą one 40 wybranych świadczeń. Miesięcznie Fundusz wysyła około 800. tysięcy sms.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: