Pomorskie firmy sięgają po pożyczkę płynnościową

Dziennikarz , 4 czerwca 2020

Ponad 3 mln zł trafiły już do pomorskich przedsiębiorców w ramach pożyczki płynnościowej. To nowy mechanizm finansowy uruchomiony miesiąc temu. Samorząd województwa wygospodarował na ten cel 30 mln zł.

Firmy, których działalność została ograniczona przez epidemię COVID-19, mogą aplikować o pomoc do Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego. Do końca maja wpłynęło 165 wniosków, do tej pory pozytywnie zaopiniowano 59. Zawarto 35 umów na ponad 3 mln 100 tys zł, kolejne 22 są gotowe do podpisania. Zgodnie z informacjami od firm, złożone wnioski pozwolą zachować 770 miejsc pracy w całym województwie. W Pomorskim Funduszu Pożyczkowym radzą, by przed aplikowaniem sprawdzić, jakie dokumenty trzeba złożyć. Weryfikacja wniosków przedłuża się, jeśli są one niekompletne.

Maksymalnie można otrzymać 150 tys. zł. Oprocentowanie jest zerowe, a maksymalny okres spłaty pożyczki to 5 lat. Wnioski o udzielenie pożyczki płynnościowej można składać w Pomorskim Funduszu Pożyczkowym za pośrednictwem poczty elektronicznej lub bezpośrednio w oddziałach. Do dyspozycji firm jest w sumie 30 mln zł, ale samorząd województwa jest gotowy do przeznaczenia dalszych ok. 50 mln zł na kolejną transzę.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: