Pomorze. Kolejne osoby zarażone koronawirusem

Dziennikarz , 14 maja 2020

W województwie pomorskim potwierdzono wczoraj koronawirusa u dwóch osób, a osiem wyzdrowiało – wynika z danych Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Pozytywny wynik testu uzyskano u jednej osoby z Gdyni i jednej z Gdańska, pracowników Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy. Do tej pory w tej placówce odnotowano 6 przypadków zakażenia wśród personelu.

Od początku epidemii w Pomorskiem zachorowało 491 osób, z których 28 zmarło a 228 wyzdrowiało. Hospitalizowane są teraz 104 osoby, w izolacji pozaszpitalnej przebywa ich 131. W naszym województwie wykonano ponad 30 i pół tysiąca badań w kierunku koronawirusa.

W całej Polsce potwierdzono dotąd 17204 przypadki zakażenia i 861 zgonów. Wczoraj poinformowano o 283 nowych zakażeniach i 22 zmarłych osobach.

O jednym, nowym przypadku zakażenia koronawirusem w Pomorskiem poinformował dziś Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Pozytywny wynik badania stwierdzono u osoby z powiatu tczewskiego. Tym samym liczba potwierdzonych zakażeń w naszym województwie wzrosła do 492. Do tej pory na COVID-19 zmarło 28 osób, a ponad 220 wyzdrowiało.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 265 nowych przypadków zakażenia w Polsce, większość w województwie śląskim. Zmarło kolejnych 8 osób. W sumie potwierdzono blisko 17,5 tysiąca zakażeń i 869 zgonów.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: