Projekty edukacji ekologicznej z dofinansowaniem

Dziennikarz , 16 lipca 2019

Foto: pomorskie.eu

Rozbudowa Akwarium Gdyńskiego i edukacja ekologiczna z unijnym wsparciem. Umowy na dofinansowanie podpisano w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Pierwsza opiewa na niecałe 9 mln zł. To nieco ponad połowa szacowanego kosztu rozbudowy Akwarium Gdyńskiego o 13 nowych zbiorników ekspozycyjnych. Będą częścią nowoczesnej, wielofunkcyjnej przestrzeni edukacyjnej, która ma powstać do końca 2021. roku. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Szacuje się, że dzięki niemu liczba odwiedzających Akwarium Gdyńskie zwiększy się o pół miliona rocznie.

Druga umowa podpisana wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku dotyczy programu aktywnej edukacji ekologicznej mieszkańców obszarów wiejskich. Planowane jest przeprowadzenie szkoleń, wydawanie publikacji, stoiska edukacyjne na imprezach plenerowych, stworzenie portalu i aplikacji mobilnej. Program potrwa do marca 2022-go roku i ma objąć 50 tys osób. Unijne wsparcie pokryje blisko 70 % kosztu szacowanego na 1 mln 300 tys zł.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: