Ponad 30 mln zł unijnej dotacji na remont 19 pomorskich dróg

Dziennikarz , 6 czerwca 2023

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Klëka Radia Kaszëbë, 06.06.2023, 07:55

25 km lokalnych dróg będzie wyremontowanych dzięki unijnym dotacjom. Pomorskie gminy i powiaty otrzymały na ten cel 32,5 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Zastrzyk finansowy otrzyma m.in. gmina Łęczyce. Ponad trzy miliony zł wykorzysta na modernizację trasy z Łęczyc w kierunku miejscowości Bożepole Wielkie. Jak opisuje wójt Piotr Wittbrodt – szutrową trasę trudno utrzymać w przyzwoitym stanie, bo wykorzystywana jest jako objazd, gdy korkuje się krajowa szóstka. Właśnie do Łęczyc zjechali wczoraj przedstawiciele 19 samorządów, od Władysławowa przez Linię i Bytów po Pruszcz Gdański, by podpisać umowy o dofinansowanie z pomorskim marszałkiem. Jak podsumował Mieczysław Struk – to końcowy akord w podziale funduszy z PROW na lata 2014-20.

W Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na remonty dróg zostało jeszcze nieco ponad 30 mln zł. Umowy na ich wykorzystanie mają być podpisane w piątek w Sztumie z samorządami Powiśla, Żuław i Kociewia.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: