Ponad 4 mln zł na edukację morską i żeglarską dla pomorskich samorządów

Dziennikarz , 22 października 2021

Na edukację morską i żeglarską samorząd województwa przyznał pomorskim gminom 4 mln 600 tys zł. Unijne dofinansowanie otrzymały projekty, których liderami są: Kartuzy, Kolbudy, Gdańsk, Pruszcz Gdański, Stegna, Kępice, Rzeczenica i Cedry Wielkie.

Chodzi przede wszystkim o organizację dodatkowych zajęć i letnich obozów żeglarskich dla uczniów szkół podstawowych oraz szkoleń nauczycieli. Przewidziano m.in. lekcje z nawigacji morskiej z elementami astronomii, teoretyczne i praktyczne zajęcia żeglarskie z nauką bezpiecznego zachowania się na wodzie i wyjazdy edukacyjne. Dodatkowo promowane będą zawody związane z gospodarką morską i nadmorskim położeniem regionu. Planowane są m.in. wizyty w zakładach pracy i profilowanych szkołach. Projekty będą realizowane do końca przyszłego roku w sumie w 15 pomorskich gminach. Na przykład Kartuzy mają wspólny program z Żukowem i Somoninem, a Kolbudy z Pszczółkami i Przywidzem.

Z dodatkowej oferty edukacyjnej i szkoleniowej skorzysta prawie 2 tys 800 dzieci i 200 nauczycieli.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: