Seminarium: Nauczanie języka kaszubskiego | 10 XII

Dziennikarz , 2 grudnia 2019

Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku organizuje bezpłatne seminarium dla dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z nauczaniem języka kaszubskiego.

Szkolenie odbędzie się 10 grudnia. Tematyką szkolenia są zagadnienia subwencjonowania nauczania języka kaszubskiego oraz budowanie standardu finansowego usług edukacyjnych dla przedmiotów „Język kaszubski” i „Własna historia i kultura”. Podejmowane będą zagadnienia związane z planowaniem wydatkowania subwencji przez jednostki samorządu terytorialnego i przez szkołę oraz wyborem racjonalnych kierunków wydatkowania, w szczególności na nauczanie w środowisku pozaszkolnym. Uczestnicy samodzielnie opracują część zagadnień poruszanych na seminarium i przedstawiają swoje opracowania.

Organizatorzy liczą, że staną się liderami w swoim lokalnym środowisku w temacie prawidłowego organizowania nauczania języka kaszubskiego.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Odbędzie się 10 grudnia od 12:00 do 15:00 w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Warunkiem przyjęcia jest wcześniejsze wykazanie się posiadaniem pewnej wiedzy poprzez wypełnienie w Internecie sprofilowanej ankiety, do której link zostanie przekazany po rejestracji.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: