„Pòspólné Kaszëbów Spiéwanié” w Wejherowie odwołane

Dziennikarz , 12 marca 2020

W Wejherowie odwołano “śpiewające” świętowanie Dnia Jedności Kaszubów. Miało się odbyć 20 marca w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej. Placówka nie będzie też na razie przyjmować grup zorganizowanych.
Powodem są oczywiście zalecenia odnośnie zmniejszania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wcześniej przełożono już związane z obchodami Dnia Jedności Kaszubów bicie rekordu w Leśniewie w gminie Puck oraz sportową imprezę we Władysławowie. – My chcieliśmy się jednoczyć przez śpiew, ale okoliczności zmuszają do zmiany terminu – mówi dyrektor wejherowskiej placówki Tomasz Fopke. Wydarzenia planowane na najbliższe dni i tygodnie są lawinowo odwoływane – na szczeblu lokalnym i międzynarodowym. Rząd zdecydował wczoraj o zamknięciu placówek oświatowych i ograniczeniu dostępu do instytucji kultury. Tomasz Fopke uspokaja, że muzeum w Wejherowie pozostanie otwarte – choć nie dla większych grup. O nowym terminie „Pòspólné Kaszëbów Spiéwanié” wejherowskie muzeum poinformuje na swojej stronie internetowej. A my zachęcamy, by w Dzień Jedności Kaszubów 19 marca wywiesić czarno – żółte flagi – na znak że pamiętamy o święcie ustanowionym by podkreślać, że Kaszubi są wspólnotą.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: