Poznać i zwiedzić 13 dworków można podczas Festiwalu Dworów i Pałaców

Dziennikarz , 29 maja 2019

Foto: kaszubypolnocne.pl
Klëka Radia Kaszëbë, 29.05.2019 10:55

Poznać i zwiedzić 13 dworków na Kaszubach Północnych będzie można podczas Festiwalu Dworów i Pałaców w najbliższy weekend.

Impreza odbywa się w ramach projektu Dwory Południowego Bałtyku, w który organizacja LOT Kaszuby Północne jest zaangażowana od roku. Program ma na celu rewitalizacje obiektów pałacowych. Bierze w nim udział 13 organizacji z 5 państw. Inspiracją dla stworzenia wydarzenia był podobny festiwal odbywający się Meklemburgii. – Wydarzenie ma wymusić ruch turystyczny i promować zabytkowe obiekty północnych Kaszub – mówił w Audycji Dzień Dobry Kaszuby Radosław Kamiński z LOT Kaszuby Północne.

To pierwsza i nie ostatnia edycja festiwalu. Nie jest on jednak jedynym projektem w ramach Dworów Południowego Bałtyku.

Wydarzenie odbędzie się w 13 obiektach pałacowych: w Borkowie Lęborskim, Ciekocinku, Gościcinie, Gościęcinie, Jackowie, Kłaninie, Krokowej, Kurowie, Lisewie, Rumi, Salinie, Wejherowie i Zwartowie. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji – w tym również dla dzieci z okazji ich święta. Będą koncerty, wystawy, warsztaty haftu i garncarstwa oraz kuchnia kaszubska. Szczegółowy program znajdziecie na www.kaszubypolnocne.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: