Premier Mateusz Morawiecki wizytował budowę hospicjum w Pogorzelicach

Dziennikarz , 25 lipca 2022

fot. Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne
Klëka Radia Kaszëbë 25.07.2022, 07:55

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w ten weekend Kaszuby. Szef rządu wizytował między innymi Lębork, gdzie spotkał się z samorządowcami tego oraz powiatu bytowskiego. Następnie udał się do Wejherowa. Tam spotkał się z mieszkańcami.

To była wizyta w ramach cyklu ”Porozmawiajmy o Polsce”. W drodze do Lęborka, premier odwiedził Pogorzelice, gdzie powstaje stacjonarne hospicjum, częściowo dotowane z rezerwy rządu.

– Budowa ma się zakończyć za dwa lata, a na jej dokończenie nadal brakuje 7 mln zł. Premier obiecał, że będzie o tym pamiętać – mówi prezes Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne, Agata Kozyr.

W lęborskim starostwie premier spotkał się z samorządowcami, gdzie poruszono tematy związane z kolejnymi naborami w ramach „Polskiego Ładu”, niższymi wpływami z podatków, subwencji rządowej dla samorządów, ale sporo czasu poświęcono też pożarom składowisk odpadów, jakie miały miejsce w ostatnim czasie.  


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: