Dworce w Helu i Kuźnicy do remontu

Dziennikarz , 4 sierpnia 2022

fot. PKP S.A.

Dworce kolejowe na Półwyspie Helskim: w Helu i Kuźnicy odzyskają historyczny wygląd, będą w nich także klimatyzowane poczekalnie i system monitoringu. Polskie Koleje Państwowe podpisały umowy na ich modernizację i przekazały plac budowy.

W Helu unikatowa elewacja budynku zostanie odświeżona, a dach pokryje dachówka w kolorze naturalnej cegły. Strefa obsługi podróżnych znajdzie się w południowej części. Nowością będzie wiata rowerowa i zadaszony kącik dla dzieci. Przed dworcem znajdzie się miejsce m.in. dla samochodów elektrycznych i foodtrucków. Całość kosztować będzie ponad 9 mln zł. Kompletną metamorfozę przejdzie dworzec w Kuźnicy. Na elewacji zamiast tynku będzie cegła, a dzięki przebudowie przywrócona zostanie obsługa podróżnych.. W budynku znajdą się również toalety oraz niewielka przestrzeń na wynajem. Po jego zachodniej stronie powstanie parking na dwanaście miejsc, a po wschodniej przestrzeń rekreacyjna z ławkami. Tu koszt zamknie się w siedmiu mln zł.

Dworce w Helu i Kuźnicy w nowej odsłonie mają być otwarte na jesieni przyszłego roku. Przypomnę, że na trasie Reda – Hel podobne metamorfozy przechodzą dworce we Władysławowie i Pucku.

fot. PKP S.A.

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist