Przebudowa stacji kolejowej w Brusach za 9 mln zł

Dziennikarz , 3 lutego 2022

foto: Przemysław Zieliński PKP PLK

W Brusach wsiadanie do pociągu będzie wygodniejsze dzięki przebudowie stacji kolejowej. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na wykonanie prac opiewającą na ponad 9 mln zł.

Dwa perony w Brusach zastąpi jeden wyspowy o długości 150 metrów. Wyższa konstrukcja będzie wygodniejsza dla podróżnych o ograniczonych możliwościach poruszania się. Będzie też nowa wiata, ławki, oznakowanie, gabloty z rozkładami jazdy, oświetlenie LED i stojaki na rowery. Wymieniona zostanie nawierzchnia placu przy stacji oraz tory o łącznej długości blisko 1700 metrów i 3 rozjazdy. Podróżni skorzystają z przebudowanej stacji w trzecim kwartale przyszłego roku. To część rządowego programu przebudowy i modernizacji przystanków. W województwie pomorskim na liście podstawowej jest 7 lokalizacji.

Oprócz Brus to również budowa nowego przystanku w Otominie i modernizacja peronów na przystankach Męcikał, Żabno koło Chojnic, Lubnia, Dziemiany Kaszubskie oraz Kalisz Kaszubski. Wszystkie są na linii Chojnice – Kościerzyna.

foto: Przemysław Zieliński PKP PLK
foto: Przemysław Zieliński PKP PLK
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: