Przebudowa ulicy Karnowskiego w Wejherowie

Dziennikarz , 8 lipca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 08.07.2019 08:55

W Wejherowie rozpoczęła się przebudowa ulicy Karnowskiego. Lepiej nie jeździć tam „na pamięć” bo organizacja ruchu będzie kilkukrotnie zmieniana. Prace potrwają do listopada.

To część powstającego w mieście zachodnio – północnego połączenia. Jego częścią jest węzeł „Działki” i wybudowane w ubiegłym roku ronda w ulicy Ofiar Piaśnicy z fragmentem Karnowskiego. Teraz prace obejmą kolejne 700 metrów tej ulicy. Przebudowa jest kompleksowa, dlatego kosztować będzie 6,5 mln zł.

– Jest możliwa dzięki pozyskaniu rządowej dotacji i współpracy z gdyńskim PEWIKiem – mówi zastępca prezydenta Wejherowa Beata Rutkiewicz.

Mimo zmian w organizacji ruchu ulica Karnowskiego przez cały czas budowy będzie przejezdna dla mieszkańców, służb komunalnych i ratunkowych. Jednocześnie w sąsiedztwie prowadzone są roboty budowlane na ulicy Przemysłowej w ramach inwestycji realizowanej przez Zarząd Drogowy dla Powiatu Wejherowskiego i Puckiego.

Na Przemysłowej wprowadzono ruch jednokierunkowy w kierunku drogi krajowej nr 6.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist