Przed korzystaniem z nielegalnych automatów do gier przestrzega Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

Dziennikarz , 14 sierpnia 2023

fot. Krajowa Administracja Skarbowa
Klëka Radia Kaszëbë 14.08.2023, 14:55

Gra na automatach poza kasynami i salonami Totalizatora Sportowego jest nielegalna – przypomina Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Apel związany jest z rosnącą liczbą nielegalnych urządzeń ujawnianych przez Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni. W tym tygodniu celnicy zabezpieczyli 11 automatów do gier, a od początku roku było ich blisko 700 w 125-u punktach. – Odpowiedzialność karna i finansowa grozi nie tylko organizatorom tego procederu – przypomina Sebastian Pakalski, rzecznik prasy Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Legalne gry na automatach hazardowych mogą być organizowane wyłącznie w ośrodkach gier, czyli kasynach i salonach, w których organizatorem jest Totalizator Sportowy. W miejscach tych zapewniona jest ochrona graczy. To oznacza m.in. że urządzenia do gier muszą zapewniać prawidłowość uzyskiwania, naliczania i wypłacania wygranych.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: