Luzowanie obostrzeń od niedzieli i przed wakacjami

Dziennikarz , 11 czerwca 2021

Od niedzieli więcej wiernych w kościołach, a na wakacje zwiększenie kolejnych limitów jest w nowym harmonogramie łagodzenia obostrzeń.

Od 13 czerwca w świątyniach można zająć połowę miejsc. Otwarte zostaną strefy gastronomiczne na koncertach, w kinach, teatrach oraz innych instytucjach kultury i rozrywki. Będzie tam można sprzedawać oraz spożywać jedzenie i picie. Kolejne obostrzenia mają być złagodzone od 26 czerwca. Nowy limit uczestników będzie w siłowniach, klubach fitness, kasynach, na poczcie, w bibliotekach i salach zabaw, na targach i wystawach. Będzie to 1 osoba na 10 m². Do stu procent obłożenia będzie w transporcie, a 75 procent w świątyniach, wesołych miasteczkach, kinach, teatrach i restauracjach. W hotelach będzie można udostępnić 75 procent pokoi, przy czym limit nie dotyczy zorganizowanych grup dzieci poniżej 12 roku życia. Najmniej – połowę miejsc – będzie można udostępnić widowni na obiektach sportowych. W limity nie wlicza się w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Zasady będą obowiązywać do końca wakacji, z możliwością modyfikacji.

Od 26 czerwca przechodzimy na unijny sposób nabywania statusu osoby zaszczepionej. Pełne szczepienie będzie uznawane 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia.


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist