Przy szpitalu w Wejherowie powstanie 156 miejsc parkingowych

Dziennikarz , 24 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 24.04.2020 10:55

W Wejherowie są już gotowi do budowy dodatkowych miejsc parkingowych przy Szpitalu Specjalistycznym. Miejski samorząd wyłonił wykonawcę prac i sposobi się do podpisania umowy.

Parking powstanie przy ulicy Jagalskiego w sąsiedztwie lądowiska. Miasto już wcześniej wykupiło grunt, natomiast na budowę potrzeba półtora mln zł. Z pomocą przyszły miasta i gminy z terenu powiatu wejherowskiego. – Największe wsparcie jest z budżetu powiatu, bo ćwierć miliona złotych – mówi zastępca prezydenta Wejherowa Beata Rutkiewicz.

Brak miejsc parkingowych przy szpitalu daje się we znaki, mimo udostępnienia cztery lata temu przez Nadleśnictwo Wejherowo placu na kilkadziesiąt aut. Znajduje się on jednak przed stromym podjazdem do lecznicy. Nowy parking będzie bardziej dogodny dla podwożenia pacjentów czy dla przyjeżdżających na badania.

Parking przy ulicy Jagalskiego przy wejherowskim szpitalu ma powstać do listopada. Korzystanie z niego będzie bezpłatne.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: