Przy wejherowskiej „ósemce” powstało miasteczko ruchu drogowego

Dziennikarz , 28 maja 2020

Przy Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie powstały wiaty rowerowe i miasteczko ruchu drogowego. To jeden ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego.

Pomysł wyszedł od jednej z nauczycielek „ósemki” i zarazem wejherowskiej radnej Doroty Chodubskiej. Celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do większej aktywności oraz zadbanie o ich bezpieczeństwo – dzięki nauce przepisów ruchu drogowego. Przy wejściu do budynku szkoły stanęły cztery wiaty, które pomieszczą 56 rowerów. Na terenie miasteczka ruchu drogowego są gry podwórkowe z lustrem i kompasem oraz kącik do wypoczynku. Całość za prawie 200 tys zł wykonał Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie.

Dodam tylko, że w tym roku zrezygnowano z przeprowadzania Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Nabór projektów planowany był w kwietniu. Miejski samorząd zdecydował o przesunięciu go na przyszły rok – ze względu na ograniczenia w życiu społecznym związane z epidemią koronawirusa oraz by zapewnić mieszkańcom równe i realne możliwości przygotowywania oraz składania wniosków.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: