Ptasia grypa atakuje

Dziennikarz , 10 stycznia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 10.01.2020 08:55

O bioasekurację powinni teraz szczególnie zadbać hodowcy drobiu – w związku z atakiem ptasiej grypy. Wykrywanych jest coraz więcej ognisk tej choroby, kolejne kraje wprowadzają zakaz importu drobiu i produktów drobiowych z Polski.

Do tej pory zlikwidowano około stu tysięcy kur, indyków i kaczek na Lubelszczyźnie i w Wielkopolsce. By uchronić się przed przeniesieniem wirusa konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności.

– Hodowcy mają obowiązek utrzymywania drobiu tak, by uniemożliwić kontakt z dzikim ptactwem – wyjaśnia Grzegorz Kleps, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kartuzach.

Wirus ptasiej grypy jest wysoce zaraźliwy, jego wykrycie skutkuje wybiciem stada i wytyczeniem obszaru zapowietrzonego i zagrożonego. Główny Lekarz Weterynarii zapewnia, że nie istnieje żadne zagrożenie zakażenia się konsumentów poprzez spożywanie mięsa drobiowego i jego przetworów.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: