W Pucku szczepienia przeciw COVID-19 bez rejestracji

Dziennikarz , 25 czerwca 2021


Klëka Radia Kaszëbë 25.06.2021, 6:55

W Pucku można się zaszczepić przeciw COVID-19 bez uprzedniej rejestracji. Wystarczy po 15:00 przyjść do Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych.

Możliwe, że w połowie wakacji zostanie on zamknięty, a po powiecie zacznie podróżować punkt mobilny.

Ma to związek ze spadającą liczbą chętnych na szczepienia. – Czeka na nich ponad 400 dawek szczepionki – mówi pucki starosta Jarosław Białk. W powiecie puckim zaszczepiło się ponad 30% uprawnionych, co daje drugą lokatę w naszym województwie. Ale są miejsca z niskimi wskaźnikami w gminach wiejskich, jak Puck czy Krokowa. Dlatego starosta chce ustalić z wójtami i sołtysami harmonogram szczepień wyjazdowych.

Punkt mobilny miałby ruszyć w teren po tym, jak drugą dawkę przyjmą zaszczepieni w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych. Jeśli utrzyma się tendencja z brakiem chętnych do przyjęcia zastrzyku, będzie to 22. lipca. Bez rejestracji w powiatowym punkcie w Pucku można się szczepić po godzinie 15:00. Mieści się on w Powiatowym Ośrodku Sportu Młodzieżowego, czyli hali przy „ogólniaku”.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: