Dworzec PKP w Pucku w przebudowie

Dziennikarz , 26 listopada 2021

wizualizacja: Polskie Koleje Państwowe S.A.
Klëka Radia Kaszëbë 26.11.2021, 7:55

Budynek dworca PKP w Pucku odzyska historyczny wygląd, poprawi się w nim także standard obsługi podróżnych. Rozpoczęła się jego modernizacja.

Za blisko 11 mln zł dworzec będzie wyremontowany, ocieplony i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. – Wprowadzone zostaną też rozwiązania, dzięki którym stanie się bardziej przyjazny środowisku i bezpieczny – mówi Bartłomiej Sarna z Polskich Kolei Państwowych. Oprócz kas, toalet, informacji turystycznej i nastawni przewidziano też lokale komercyjne na parterze i piętrze historycznego budynku.

– Czekaliśmy na ten remont – mówi burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska. Przypomina, że otoczenie dworca zmieniło się w ubiegłym roku dzięki przebudowie ulic i budowie parkingów w ramach miejskiego węzła integracyjnego.

Przebudowa dworca w Pucku ma się zakończyć w pierwszej połowie 2023 roku. Prowadzona jest w ramach Programu Inwestycji Dworcowych obejmującego w sumie 22 przedsięwzięcia w naszym województwie.

wizualizacja: Polskie Koleje Państwowe S.A.
wizualizacja: Polskie Koleje Państwowe S.A.
wizualizacja: Polskie Koleje Państwowe S.A.
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: