Puckie starostwo powiatowe teraz także przy ulicy Kolejowej

Dziennikarz , 25 kwietnia 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 25.04.2019 08:55

Osobne wejścia do wydziałów, system kolejkowy i obszerne archiwa są w nowym budynku administracyjnym Starostwa Powiatowego w Pucku. Na jego potrzeby zaadaptowano budynek przy ulicy Kolejowej – po dawnych warsztatach szkoły zawodowej.


– Przyjmują najwięcej petentów, dlatego zależało nam na stworzeniu odpowiednich warunków do ich obsługi i przechowywania dokumentów – mówi pucki starosta Jarosław Białk.

Przeniosły się tam już wydziały: Komunikacji oraz Architektury i Budownictwa. Od poniedziałku będzie tam też Wydział Geodezji, Kartografii i Katastru, który jest właśnie w trakcie przeprowadzki.

Remont budynku przy Kolejowej kosztował 5 mln zł. Ponad połowę pokryło dofinansowanie na termomodernizację obiektów szkolnych i administracyjnych powiatu puckiego. Prace jeszcze się nie zakończyły. Docelowo będą się tu mieścić wydziały: Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: