PUP Bytów. Nabór wniosków na kształcenie

Dziennikarz , 24 stycznia 2020

Powiatowy Urząd Pracy w Bytowie prowadzi pierwszy nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

To pieniądze na sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców. Limit środków do rozdysponowania to blisko 400 tys zł.

Wsparcie można przeznaczyć na kursy i studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą. Można też zapłacić za egzaminy potwierdzające nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych. To także pieniądze na badania lekarskie i psychologiczne, wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej już po ukończonym kształceniu. Można też ubezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z udziałem w kształceniu ustawicznym.

Środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego będą przyznawane z określonymi priorytetami. Dotyczą one m.in. wsparcia kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia czy wracających na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem. Pierwszeństwo mają też m.in. zawody deficytowe albo kluczowe dla danego obszaru, przedsiębiorstwa społeczne czy rozwój technologii w firmach. Wnioski w pierwszym naborze Powiatowy Urząd Pracy w Bytowie przyjmuje do 29 stycznia.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: