Radni Gminy Kolbudy za Budżetem Obywatelskim

Dziennikarz , 5 listopada 2019

Klëka Radia Kaszëbë 05.11.2019 07:55

W gminie Kolbudy od przyszłego roku może być wprowadzony budżet obywatelski. Uchwałę w tej sprawie przyjęli radni, czekają teraz na opinię pomorskiego wojewody.

Według przyjętego projektu pieniądze miałyby zostać podzielone między 15 sołectw, z których każde będzie mogło głosować na własne propozycje. Jak tłumaczy wójt gminy Kolbudy Andrzej Chruścicki – chodzi o aktywowanie mieszkańców w kwestii świadomego decydowania o wspólnych wydatkach.

Do podziału będzie ok 700 tys zł. Budżet obywatelski ma się różnić od funduszu sołeckiego np. tym, że będzie można zgłaszać projekty wspólne. . Uchwała dopuszcza możliwość zgłaszania projektów składanych przez mieszkańców dwóch lub więcej okręgów.

Jeśli wojewoda nie wniesie zastrzeżeń, mieszkańcy Gminy Kolbudy będą mogli zgłaszać swoje projekty w pierwszym kwartale przyszłego roku. Głosowanie ma być przeprowadzane w dwóch formach: na kartach do głosowania oraz elektronicznie za pośrednictwem strony internetowej.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: