RAM-y Ciała W DPS „Dworek” w Dąbiu

Dziennikarz , 26 czerwca 2020

W DPS „Dworek” w Dąbiu trwa projekt RAM-y Ciała organizowany przez Stowarzyszenie ON/OFF. Na projekt składają się warsztaty taneczno-ruchowe oraz plastyczne, całość zakończy się spektaklem przygotowanym z uczestnikami – mieszkańcami DPS, który zostanie zaprezentowany publiczności w październiku.

W projekcie Ram-y Ciała badamy czym jest pamięć i wspomnienia zapisane w ciele, zarówno na poziomie indywidualnym i wspólnotowym. Za ideą projektu stoi znana w Bytowie tancerka i choreografka Anna Sąsiadek: „Dzięki projektowi poznaję ciekawych ludzi oraz ich historie, bolączki oraz szczęścia. Uczę się także czerpać przyjemność z małych rzeczy. Tańczymy, śpiewamy, malujemy, a także czytamy. Na jednych z zajęć czytaliśmy fragment książki Osho: „Życie składa się z picia herbaty, plotkowania z przyjacielem, wyjścia na poranny spacer bez celu – nie planujesz, dokąd pójdziesz, w którym miejscu zawrócisz, o której będziesz z powrotem”.  To są właśnie te małe rzeczy i przyjemności, które robimy razem”.

A tak relacjonuje zajęcia jedna z uczestniczek, Pani Maria: „To cudowne zajęcia, bo są na powietrzu i do muzyki jaką lubimy. Są spokojne i możemy sobie porozmawiać, potańczyć i poćwiczyć”

W projekt zaangażowane są także wolontariuszki: „Wolontariat w domu spokojnej starości to dla mnie wielka przyjemność. Po każdych zajęciach zdobywam nowe doświadczenia i wychodzę z uśmiechem na twarzy. Pomimo tego, że jestem wolontariuszką dopiero 2 tygodnie, bardzo zżyłam się z uczestnikami projektu” mówi Patrycja Mróz.

W związku z zaistniałą sytuacją wszystkie podejmowane w projekcie działania odbywają się na świeżym powietrzu z zachowaniem reżimu sanitarnego i wprowadzonych przez DPS procedur, między innymi zachowaniem bezpiecznego dystansu społecznego i używania środków ochrony osobistej. 

Zachęcamy do odwiedzenia strony projektu na www.onoffsto.com.pl, gdzie na bieżąco pojawiają się relacje z jego realizacji. 

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w programie „Kultura- Interwencje 2020”. Partnerzy projektu: DPS „Dworek”, TaniecBytów, Bytowskie Centrum Kultury. Patronat medialny: Radio Kaszebe.
(źródło: STOWARZYSZENIE ON/OFF )


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: