Rolnicza konferencja w Lubaniu

Dziennikarz , 13 marca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 13.03.2020 11:55

W Lubaniu dyskutowano o wpływie mikroorganizmów na wzrost zawartości próchnicy w glebie. Jej wysoka zawartość może być rozwiązaniem problemu suszy w rolnictwie. Konferencję zorganizował Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Rolnicy wraz ze specjalistami rozmawiali o sposobach na zatrzymanie wody w glebie, ale też o odzysku azotu. Największe zainteresowanie wzbudził wykład o zastosowaniu probiotyków w rolnictwie. Znacznie użyźniają glebę, zwiększają zawartość próchnicy i co najważniejsze zwielokrotniają plony. – Od 12 lat używa ich Mirosław Wolski, rolnik z gminy Stężyca.

Probiotyków nie można stosować razem ze środkami chemicznymi. Na Kaszubach jest już kilkadziesiąt gospodarstw, które używają ich regularnie, mówi ich producent Marek Brunka.

Konferencja o wpływie mikroorganizmów na wzrost zawartości próchnicy w glebie była na razie ostatnią organizowaną w najbliższym czasie w Lubaniu. Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego odwołał wszystkie szkolenia, pokazy, konferencje i inne spotkania do 31 marca – w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: