Rośnie liczba filmów z wykroczeniami kierowców

Dziennikarz , 15 stycznia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 15.01.2020 10:55

Ponieważ są zagrożeniem dla innych uczestników ruchu – nagrania kierowców łamiących przepisy coraz częściej trafiają do pomorskiej policji. Liczba takich zgłoszeń systematycznie rośnie.

Służy temu mailowa skrzynka Stop Agresji Drogowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Przesłano tam już 1 tys 82 zgłoszenia, w tym 20 już w tym roku. -Użytkownicy dróg przesyłając filmy i zdjęcia przyczyniają się do podniesienia bezpieczeństwa – mówiła w audycji Dzień Dobry Kaszuby Joanna Skręt z gdańskiej Komendy Wojewódzkiej. Jak dodaje

Na filmach są bardzo często przejeżdżający na czerwonym świetle czy przez podwójną ciągłą. Zdarza się też jazda pod prąd czy wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach. Większość zgłoszonych wykroczeń kończy się mandatem.

Nagrania i zdjęcia wykroczeń można przesyłać pod adres stopagresjidrogowej@pomorska.policja.gov.pl. Należy też podać swoje dane do kontaktu.

Rozmowy z Joanną Skręt można posłuchać na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: