Nabór do konkursu Cassubia Cantat

Dziennikarz , 21 września 2021

foto: https://www.facebook.com/BytowMiastoNaKaszubach

Celem konkursu jest rewitalizacja zapomnianych, kaszubskich pieśni. Jego ważnym aspektem jest też wzajemne inspirowanie się muzyków.

Zgłaszać mogą się soliści, zespoły muzyczne i kapele. Nie ma ograniczeń formalnych i wiekowych. Ważne, by na nowo zaaranżować co najmniej trzy utwory. Można korzystać ze zbiorów Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk wydanych na płycie Cassubia Incognita oraz opublikowanych rejestracji pieśni Cassubia Incognita Novum. Dozwolone jest też inspirowanie się szeroko rozumianymi źródłami tradycyjnymi, jak pieśni pustonocne, materiały odnalezione w zapisach nutowych czy rejestracjach dźwiękowych. Można też oprzeć się na przekazach ustnych dotyczących zapomnianych pieśni ludowych z terenu Kaszub.

Karty zgłoszeniowe można przesyłać do 08 października do Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie. Prezentacje konkursowe planowane są 16. października. Jeśli sytuacja epidemiczna na to nie pozwoli, organizatorzy zwrócą się do uczestników o nagrania.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist