Rozpoczęła się rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dawką przypominającą

Dziennikarz , 3 listopada 2021

Na szczepienie przeciw COVID-19 dawką przypominającą mogą się umawiać wszystkie osoby pełnoletnie. Warunek jest jeden – od przyjęcia pełnego szczepienia powinno upłynąć co najmniej 6 miesięcy.

Rejestracja już się rozpoczęła. E-skierowania są wystawiane automatycznie. Umawiać się można poprzez e-rejestrację na stronie głównej pacjent.gov.pl lub wykorzystując aplikację mojeIKP. Można również zadzwonić na bezpłatną infolinię pod numer 989 albo wysłać SMS. Numery dostępne są m.in na rządowych stronach: Szczepimy Się. Jak przypomniało Centrum e-Zdrowia termin wystawienia e-skierowania zależy od tego, kiedy ktoś się w pełni zaszczepił. Musi to być co najmniej pół roku temu. W przypadku braku automatycznie wystawionego e-skierowania może je samodzielnie wystawić lekarz w punkcie szczepień, oceniając odstęp od ostatniego szczepienia. Jako dawka przypominająca podawane będą preparaty firmy Prizer i Moderna.

Osoby pełnoletnie w pełni zaszczepione to kolejna grupa uprawniona do szczepienia przypominającego. Od połowy września umawiać się mogły osoby powyżej 50 lat oraz personel medyczny mający kontakt z pacjentem.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: