Rozpoczęła się rekrutacja do Budżetu Obywatelskiego Gdynia 2020

Dziennikarz , 27 stycznia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 27.01.2020 09:55

W Gdyni rozpoczyna się dziś nabór do Budżetu Obywatelskiego. Składać projekty i zgłaszać się na miejskie warsztaty można do 24 lutego.

W sześciu poprzednich edycjach gdynianie wskazali do realizacji 293 pomysły dotyczące m.in. sportu i rekreacji, bezpieczeństwa, rozwiązań ekologicznych czy kultury. W ubiegłym roku raz pierwszy głosowali na projekty ogólnomiejskie.

– Do podziału w tegorocznej edycji jest ponad 10 i pół mln zł – mówi wiceprezydent Gdyni Michał Guć.

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego głosowanie odbędzie się przed wakacjami, będzie też uproszczone. Kolejną nowością jest poszerzenie możliwości dofinansowania projektów „pod kreską” – czyli tych, na których realizację zabrakło środków. Oprócz rad dzielnicy czy miejskiego samorządu mogą je wesprzeć firmy czy osoby prywatne:

Nabór projektów dzielnicowych i chętnych do warsztatów miejskich potrwa w Gdyni do 24 lutego. Spotkania, na których wypracowane będą projekty miejskie, odbędą się: 29. lutego, 21. marca i 18. kwietnia.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: