Rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 – na razie wśród personelu placówek ochrony zdrowia

Dziennikarz , 28 grudnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 28.12.2020 8:55

Od personelu placówek ochrony zdrowia z tzw. grupy 0 rozpoczęły się szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Na Pomorzu pierwszą zaszczepioną osobą jest Małgorzata Sobania, pielęgniarka Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Pierwsze iniekcje wykonano tam wczoraj. W pierwszej turze Agencja Rezerw Materiałowych przekazała szpitalom na Pomorzu w sumie 375 dawek szczepionki przeciw COVID-19. Szczepienia odbędą się również w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku, Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie oraz Wojewódzkim Szpitalu w Słupsku.
W pierwszej kolejności przeciwko Sars-Cov-2 zaszczepić się mają lekarze i pracownicy placówek ochrony zdrowia – nawet niemedyczni. Ten etap nazywany jest zerowym. Kolejne szczepionki dostaną seniorzy i osoby z grupy ryzyka zakażenia wirusem – np. przewlekle chorzy.

Jak ocenił wczoraj szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk – w drugiej połowie stycznia ma się rozpocząć szczepienie grupy numer jeden, czyli seniorów, ale również przedstawicieli niektórych zawodów, czyli nauczycieli i służb mundurowych.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: