Rumia. 6,5 miliona złotych pozyskano na rozbudowę terenów inwestycyjnych

Dziennikarz , 7 lutego 2020

Tereny inwestycyjne w Rumi zostaną kompleksowo przygotowane pod działalność przemysłowo – usługową. Blisko 6,5 mln zł na ten cel pozyskała miejska spółka Rumia Invest Park.

To unijne dofinansowanie z konkursu przeprowadzonego pod szyldem Invest in Pomerania, którego celem jest wsparcie podmiotów o największym potencjale inwestycyjnym. Zaproszono doń 28 lokalizacji z całego województwa. Wsparcie otrzymają cztery z Rumią na czele.

Zaproponowany przez Rumia Invest Park projekt uzbrojenia terenów położonych w północnej części miasta uzyskał najlepszą ocenę. Niedaleko gdyńskiego portu zbudowany zostanie m.in. plac składowy, hala magazynowo – produkcyjna i plac manewrowy dla samochodów ciężarowych. Powstanie też droga wewnętrzna, uzbrojenie terenu, ogrodzenie, oświetlenie oraz infrastruktura doprowadzająca media. W planach jest wprowadzenie na te tereny co najmniej czterech firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Prace mają się zakończyć najpóźniej w połowie 2022 roku. Całkowity koszt to 23 mln zł, z czego 35 procent pokryje pozyskane dofinansowanie.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: