Rumia. Interaktywny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

Dziennikarz , 19 lutego 2020

Foto: rumia.eu

Uczniowie rumskich szkół mogą się wykazać wiedzą o Unii Europejskiej i w nagrodę wybrać się do Brukseli. Konkurs organizuje Urząd Miasta, zgłoszenia przyjmowane są do 5 marca.

Interaktywny turniej skierowany jest do uczniów szkół w Rumi, którzy ukończyli 15 lat. Formuła będzie zbliżona do popularnych „Milionerów”. Trzyosobowe zespoły będą udzielać odpowiedzi za pomocą tabletu. Wygra drużyna, która po 21 pytaniach zdobędzie najwięcej punktów. Pytania będą związane m.in. z historią i strukturami Unii Europejskiej, państwami członkowskimi, symbolami wspólnoty czy wykorzystaniem unijnych funduszy przez Polskę i Rumię.

Nagrodą główną jest wycieczka do siedziby Parlamentu Europejskiego w terminie 24-28 maja. Za program wyjazdu odpowiada biuro europosła Janusza Lewandowskiego, który wystosował zaproszenie. Zgłoszenia są przyjmowane do 5 marca, natomiast turniej odbędzie się 20 marca w hali MOSiR-u.

Mieszkańcy Rumi mieli już okazję uczestniczyć w interaktywnym quizie w ramach obchodów 65. urodzin miasta. Wówczas zmagania na poziomie szkolnym wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej numer 4, natomiast wśród dorosłych najlepsi byli strażnicy miejscy. 

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: