Rumia: lada dzień zawężona zostanie krajowa 6

Dziennikarz , 1 września 2020

Klëka Radia Kaszëbë 1.09.2020, 10:55

W Rumi budowa węzła integracyjnego w Janowie wchodzi w kolejny etap. Na utrudnienia muszą przygotować się kierowcy jeżdżący krajową 6

Na początek zwężona zostanie jezdnia w kierunku Gdyni. To konieczne na czas budowy tunelu łączącego ulice: Sobieskiego i Gdańską oraz skrzyżowania z ulicą Polną. Do tego po obu stronach torów powstaną parkingi, będą też nowe ścieżki rowerowe. – To największa i najważniejsza obecnie inwestycja w mieście – mówił na naszej antenie Michał Pasieczny, burmistrz Rumi. Przebudowa ulicy Sobieskiego – czyli krajowej szóstki – ma się rozpocząć w tym tygodniu. W związku z tym do maja przyszłego roku mogą występować utrudnienia dla podróżujących na trasie Rumia – Gdynia. W pierwszym etapie krajowa szóstka zostanie zwężona do jednego pasa w kierunku Gdyni – zamknięty zostanie pas zewnętrzny od strony karczmy Zochlina. Węzeł Janowo w Rumi ma być gotowy za dwa lata. Będzie kosztował ponad 60 mln zł, z czego prawie 30 procent pokryje unijne dofinansowanie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: