Rumia. Liczą straty w związku z pandemią

Dziennikarz , 8 czerwca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 08.06.2020 10:55

W Rumi liczą straty w związku z pandemią koronawirusa i szukają oszczędności w budżecie. W samym tylko marcu miasto straciło 2,5 mln zł wpływów z podatków.

– To oznacza, że mieszkańcy Rumi zarobili wtedy około 30 mln zł mniej – szacował na naszej antenie burmistrz Michał Pasieczny. Konsekwencją zamrożenia gospodarki są mniejsze przychody miasta.

W Rumi czekają na zestawienie za kwiecień i spodziewają się jeszcze większych strat – bo obostrzenia obowiązywały przez cały miesiąc. Miasto będzie też umarzać lokalne podatki by wesprzeć mieszkańców i przedsiębiorców, więc pieniędzy w budżecie jeszcze ubędzie. Poszukiwania oszczędności rozpoczęły się w Rumi jeszcze przed pandemią, m.in. z powodów zwiększonych wydatków na oświatę nałożonych przez rząd.

Konsekwencją sytuacji epidemicznej i zmniejszonych dochodów jest także zawieszenie budżetu obywatelskiego, który prawdopodobnie nie wróci w tym roku. Tymczasem rozpoczęto już drogowe inwestycje, w tym związane z budową węzła integracyjnego w Janowie.

Rozmowy z burmistrzem Rumi posłuchacie na radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: