Rumia. #podajksiążkę w Stacji Kultura

Dziennikarz , 13 maja 2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zachęca do udziału w czytelniczych akcjach w internecie. Część jej placówek jest już otwarta, a reszta zostanie udostępniona w drugim etapie – w najbliższy poniedziałek.

W Rumi czekają jeszcze na nagrania uczestników zainicjowanej przez Stację Kultura ogólnopolskiej akcji #podajksiążkę. Z nadesłanych do tej pory zmontowano film na otwarcie tegorocznego Tygodnia Bibliotek, ale w związku z dużym zainteresowaniem biblioteka przygotowuje kolejny. Można je nadsyłać do 14 maja włącznie. Jest też nowy cykl wirtualnych spotkań pod hasłem „Znani Rumianie Czytają”. Swój udział zapowiedzieli ludzie kultury i sztuki, podróżnicy, sportowcy, a także władze miasta. Na facebooku Stacji Kultura można też sprawdzić swoją wiedzę dotycząca literatury, wziąć udział w wyzwaniu #nawiązanie lub wirtualnych warsztatach kreatywnych.

Stację Kultura i Filię nr 1 otwarto w ubiegłym tygodniu – z wyłączeniem środy. W drugim etapie w Rumi udostępnione będą filie nr 2 i 4 – choć w niepełnym wymiarze. W związku z epidemią obowiązują nowe zasady – m.in. do odwołania wstrzymano wolny dostęp do półek. Książki podaje bibliotekarz. Przed przyjściem zalecane jest zamówienie 5 tytułów drogą telefoniczną lub mailową.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: