Rumia uczci w czwartek dzień patrona miasta – świętego Jana Bosko

Dziennikarz , 13 sierpnia 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 13.08.2019 13:55

W Rumi będą w czwartek świętować dzień patrona miasta – św. Jana Bosko. Po mszy świętej odbędzie się festyn rekreacyjno – sportowy.

Będzie to już jego czwarta edycja, ale pierwsza odkąd Stolica Apostolska oficjalnie zatwierdziła prośbę lokalnej społeczności. Jan Bosko był założycielem zgromadzenia salezjanów, z którym historia Rumi jest związana od ponad 80 lat.

Zgodnie z ideą, jaka przyświecała świętemu – większość atrakcji skierowana jest do dzieci i młodzieży. Odbędą się rodzinne gry i zabawy, turnieje piłki nożnej oraz rugby dla najmłodszych.

– Do tego konkurs rysunkowy związany z 65-leciem miasta, zawody pod hasłem „sport dla wszystkich”, a także koncerty – wylicza Jolanta Król, dyrektor MOSiR w Rumi.

Święto patrona Rumi przypada 15 sierpnia. Festyn rozpocznie się o 15:00 na boisku przy ulicy Bukowej. Poprzedzi go msza święta o 11:00 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: