Rumia zachęca do udziału w interaktywnym quizie

Dziennikarz , 27 lutego 2020

Do zgłaszania drużyn do interaktywnego quizu zachęcają w Rumi. Rywalizacja w formule zbliżonej do popularnych „Milionerów” zostanie przeprowadzona 20 marca w hali MOSiRu. Nabór uczestników zakończy się 10 marca.

Turniej zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach. Najpierw wiedzą o mieście mają się wykazać uczestnicy projektu „Rumia oczami dzieci”. Potem na pytania dotyczące Unii Europejskiej odpowiedzą uczniowie, którzy ukończyli 15 lat. Jako ostatni z interaktywnym testem zmierzą się pełnoletni mieszkańcy Rumi.

Zagadnienia dla nich dotyczyć będą m.in. 30-lecia samorządu terytorialnego w Polsce, miejskich symboli, znanych rumskich osobowości oraz lokalnych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Sprawdzana będzie też znajomość historii Rumi oraz relacji z miastami partnerskimi. Drużyny będą odpowiadać zespołowo na 21 zamkniętych pytań, za pomocą powierzonego na czas gry tabletu. Poprawna odpowiedź będzie nagradzana punktami, za błędy punkty są odejmowane. Ranking na bieżąco można śledzić na dużym ekranie.

Formułę przetestowano już w ramach obchodów 65-lecia miasta. Do udziału w zabawie mają zachęcić nagrody – zwycięska drużyna otrzyma tablety. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 marca – w pokoju 113 Urzędu Miasta Rumi bądź pod mailowym adresem promocja@um.rumia.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: