„Ryngrafy Witosława” przyznane

Dziennikarz , 24 maja 2024

Klëka Radia Kaszëbë 24.05.2024, 6:55

Marek Cybulski, Felicja Baska-Borzyszkowska i Eugeniusz Pryczkowski laureatami Ryngrafu Witosława

Nagroda przyznawana jest za szczególny wkład w rozwój, ochronę i promocję języka kaszubskiego w szkolnym, uczelnianym i powszechnym wydaniu. – To dziesiąta edycja – przypomina Katarzyna Butowska ze Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Kaszubskiego ”Remùsowi Drëszë”. Prof. Marek Cybulski otrzymał nagrodę w uznaniu m.in. za działanie na rzecz kaszubszczyzny na Uniwersytecie Gdańskim i bogactwo prac naukowych, a Felicja Baska-Borzyszkowska za współpracę z młodzieżą i napisanie podręcznika dla szkoły średniej. Z kolei dr Eugeniusza Pryczkowskiego nagrodzono m.in. za promocję kaszubszczyzny, także za granicą oraz przygotowanie wielu programów radiowych i telewizyjnych.

W ciągu dziesięciu lat Ryngrafami Witosława nagrodzono łącznie 23 osoby.  Wyróżnienie nawiązuje do średniowiecznego Rycerza Witosława, przedstawionego w epopei kaszubskiej Aleksandra Majkowskiego „Życie i przygody Remusa”.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: