Są pieniądze na preferencyjne pożyczki na termomodernizację bloków i kamienic

Dziennikarz , 12 lutego 2021

Klëka Radia Kaszëbë 12.02.2021  08:55

Dzięki unijnym środkom można korzystać z preferencyjnych pożyczek na termomodernizację budynków mieszkalnych – przypomniano na portalu samorządu województwa pomorskiego.

O finansowanie mogą ubiegać się m.in. spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, TBS-y i jednostki samorządu terytorialnego. Środki dostępne są w ramach wsparcia pozadotacyjnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-20. Do tej pory dzięki programowi zmodernizowano 74 budynki – m.in. w Słupsku, Kartuzach, Wejherowie, Kobylnicy i Korzybiu. Modernizacja energetyczna może obejmować m.in. systemy grzewczo-wentylacyjne, klimatyzację, instalacje wewnętrzne, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, wymianę drzwi i okien w częściach wspólnych oraz montaż energooszczędnego oświetlenia. Pożyczka jest oprocentowana na poziomie od 0 do 0,2 proc. w skali roku, wysokość oprocentowania jest taka sama przez cały okres finansowania. Można pozyskać do 5 mln zł bez opłat i bez prowizji. Maksymalny czas kredytowania to 20 lat.

Zainteresowanych odsyłam do portalu pomorskie.eu oraz do serwisu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: