Są pieniądze na prowadzenie punktów konsultacyjnych dla gmin zaangażowanych w program Czyste Powietrze

Dziennikarz , 13 września 2022

Klëka Radia Kaszëbë, 13.09.2022, 08:55

Dodatkowe wsparcie dla gmin zaangażowanych w program Czyste Powietrze ma Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. To 35 tysięcy zł na dalszą działalność punktów konsultacyjno-informacyjnych oraz na otwieranie nowych.

Na mocy porozumienia z Funduszem samorządowi urzędnicy pomagają wypełnić i przyjmują wnioski. Wyjaśniają też zasady wsparcia wymiany źródła ciepła czy ocieplenia domu. – Dzięki temu mieszkańcy gmin na miejscu mają pełną informację o programie – mówi Urszula Pakulska z gdańskiego WFOŚ. Do tej pory w program Czyste Powietrze zaangażowało się 110 gmin. To dla nas cenne wsparcie – mówi ekspertka Funduszu.

W naszym województwie najbardziej aktywni w pozyskiwaniu wsparcia z programu Czyste Powietrze są mieszkańcy gmin: Kartuzy, Żukowo oraz gminy wiejskiej Puck. Nabór wniosków o 35 tys. zł na prowadzenie punktu konsultacyjno-informacyjnego potrwa do końca września.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist