Są potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem na Pomorzu

Dziennikarz , 16 marca 2020

Są dwa potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem na Pomorzu. Obie zarażone to kobiety – w wieku średnim i dojrzałym. Obie są mieszkankami naszego regionu – informuje zespół prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

Kobiety w ostatnim czasie przebywały w innych krajach europejskich, mimo braku objawów po powrocie zgłosiły się na izbę przyjęć Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku w celu pobrania próbek. Zgodnie z zaleceniami od tego czasu przebywały w domu. Obecnie zgodnie z procedurą zostały ulokowane w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy. Trwają czynności związane z wywiadem środowiskowym, osoby z którymi kobiety miały styczność są poddawane kwarantannie.

W związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego na co najmniej dwa tygodnie zamknięto galerie i centra handlowe – działają tam wyłącznie sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie. Na terenie całego kraju wprowadzono zakaz zgromadzeń o charakterze publicznym, państwowym i religijnym powyżej 50 osób, dotyczy to zarówno spotkań w budynkach, jak i na świeżym powietrzu. Polska wprowadziła też ograniczenia przy przekraczaniu granicy.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: