Samorządowy żłobek w Brusach rozpoczyna swoją działalność

Dziennikarz , 28 lutego 2020

W Brusach otwarto samorządowy żłobek. Trwa właśnie okres adaptacyjny dla maluchów, które będą doń uczęszczać, ale prowadzona jest jeszcze rekrutacja.

Żłobek razem z dodatkowymi salami przedszkolnymi mieści się w nowej bryle wybudowanej przy budynku socjalno – sportowym w Brusach.

Inwestycja kosztowała gminę Brusy ponad 7 mln zł i była możliwa dzięki dwóm projektom. Budowę żłobka wartą 5 mln zł niemal w połowie wsparło dofinansowanie z rządowego programu Maluch+. Natomiast na wartą niespełna 2 mln 200 tysięcy zł adaptację obiektu pozyskano unijne dofinansowanie. To ponad 1 mln 800 tys z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach bieżącego Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego.

Choć samorządowy żłobek w Brusach już otwarto, to rekrutacja nie została zamknięta. Zostało kilka wolnych miejsc. Nabór potrwa do 30 kwietnia lub do wyczerpania limitu zgłoszeń.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: